czwartek, 7 lipca, 2022
Google search engine
Strona głównaZapach świeżego pieczywa, czekolady lub lawendy5 zapachów, które poprawią Twoją produktywność

5 zapachów, które poprawią Twoją produktywność

Jaki zapach charakteryzuje większość biur? Mieszanka zwietrzałej kawy, odrobiny tonera kserokopiarki i lekkiego powiewu rozpaczy? To, co wdychasz może wpływać na Twój nastrój. Dlaczego więc zwracamy mniejszą uwagę na zapach w naszych miejscach pracy?

W Japonii to nic nadzwyczajnego, że miejsca pracy są aromatyzowane. W zależności od pory dnia uwalnia się zapach pobudzający albo relaksujący pracowników. Naukowe studium przeprowadzone przez japońską firmę zapachową Takasago potwierdziło, że liczba błędów zmniejszyła się ponad 50%, gdy w powietrzu rozproszono aromat cytryny.

Restauracje, banki, sklepy, nawet lotniska czerpią z korzyści marketingu zapachowego. Dlaczego nie przenieść jego zalet do biur? Które aromaty poprawią Twoje zdolności, a które sprawią, że będziesz bardziej błystkotliwy? Oto niektóre kluczowe zapachy, które zwiększą poziom Twojej wydajności w pracy.

Rozmaryn
Rozmaryn uznaje się za poprawiający pamięć. Pobudza umysł i rozjaśnia myśli.

Jaśmin
Jaśmin świetnie relaksuje. Ponadto przynosi ulgę w napięciu i łagodzi nerwy.

Cytrusy
Wszystkie zapachy cytrusowe to same korzyści. Grejpfrut zwalcza psychiczne zmęczenie. Cytryna jest krzepiąca. Pomarańcza zmniejsza stres. A olejku z bergamotki używa się nawet do leczenia depresji.

Lawenda
Lawenda ma bardzo uspokajający aromat. Rozluźnia, redukuje stres i niepokój.

Mięta
Miętowe zapachy są energizujące i odświeżające. Mięta pieprzowa wzmacnia i stawia na nogi. Stymuluje mózg i poprawia koncentrację.

Strona praktyczna
Zapachy można aplikować na wiele sposobów. Wszystko zależy od stanu naszego portfela (a także hojności szefa).

Jedni preferują wykorzystywanie nowoczesnych dyfuzorów umieszczanych w wentylacjach. Drudzy wolą iść ścieżką olejków zapachowych. Innym wystarczy wdychanie aromatu z nasączonej chusteczki. To dobra metoda na chwile, gdy poczuje się zmęczenie.

Zapachowe świeczki czy tradycyjne kadzidełka to tania technika aromaterapii. Jednakże użycie ich w biurze jest mocno ryzykowne. Dlatego dobrą alternatywą dla świeczek są dyfuzory zapachu na baterie, wtyczki zapachowe do gniazdek czy nawet takie podłączane do komputera przez USB. Jakość powietrza poprawi też kilka kropel olejku zapachowego do miski z wodą ustawionej w pobliżu źródła ciepła.

Admin Aromasens
Aromasens to vortal informacyjny bazujący na wiadomościach z zakresu marketingu zapachowego – nowoczesnej gałęzi marketingu opartej na uniwersum zapachów.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments