poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Google search engine
Strona głównaZapach na eventy i konferencjeAromatyzacja poprzez system wentylacji – sposób na wydajniejsze aromatyzowanie

Aromatyzacja poprzez system wentylacji – sposób na wydajniejsze aromatyzowanie

Złożone instalacje wentylacyjne gwarantują odpowiednie warunki do pracy w biurach, utrzymują odpowiednią temperaturę w salonach usługowych, sklepach, lokalach gastronomicznych, hotelach czy też w obiektach sportowych. Systemy wentylacyjne można z powodzeniem wykorzystać jeszcze do jednego zadania, a mianowicie – aromatyzowania.

Projektowanie i wdrażanie urządzeń do aromatyzacji, kreowanie specjalnych kompozycji zapachowych – to wszystko odgrywa istotną rolę w tworzeniu odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniach. Nieuchwytne zapachy poprawiają nastrój i dodają energii. To dlatego klienci chętniej i dłużej przebywają w lokalu. To dlatego decydują się na szybszy zakup. Aromatyzacja ma nie tylko spełniać swoje zadania. Ma też być wydajna i jak najbardziej efektywna. Osiągnie się to dzięki podłączeniu dyfuzorów do systemów wentylacji.

Aromatyzacja poprzez system wentylacji
Zapachy rozprasza się metodą zimnej dyfuzji. Mikroskopijne cząsteczki łączą się z przefiltrowanym powietrzem i trafiają do wentylacji. Stamtąd przemieszczają się do wybranego pomieszczenia.

Urządzenia typu Ecoscent (z których korzysta m.in. największa w Polsce firma posługująca się tą metodą aromatyzacji – Aroma by HellCold) idealnie nadają się do miejsc, gdzie aromatyzacja ma być dyskretna i niewidoczna. Dzięki podłączeniu ich do układu wentylacyjnego dostaje się gwarancję, że wydajność aromatyzowania wzrośnie do 50% (jeśli porównać to z bezpośrednią dyfuzją w pomieszczeniu, aerozolami czy podgrzewanymi olejkami).

To proste rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowej ingerencji w samą wentylację. W wyniku takiego rozwiązania można także rozpylać kilka różnych zapachów jednocześnie. Ta koncepcja sprawdza się w biurach, hotelach, kasynach czy też na lotniskach.

Aromasens.pl
Aromasens to vortal informacyjny bazujący na wiadomościach z zakresu marketingu zapachowego – nowoczesnej gałęzi marketingu opartej na uniwersum zapachów.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments