niedziela, 2 października, 2022
Google search engine
Strona głównaZapach na eventy i konferencjeAromatyzowanie klubów, pubów, dyskotek

Aromatyzowanie klubów, pubów, dyskotek

Kluby na całym globie mają jedną, poważną rozterkę. Cuchnącą. Mieszankę wybuchową. Kompilację dymu papierosowego, zwietrzałego alkoholu, spoconych ciał, często i wymiocin. Czy jest coś, co możesz zrobić, by pozbyć się tej zapachowej mikstury? Tak. Postaw na marketing zapachowy i już od dziś aromatyzuj swoje miejsce rozrywki.

Ktoś może powiedzieć, że czasy przedymionych klubów minęły wraz z zakazem palenia w miejscach publicznych. Nawet jeśli zjawisko zadymionych klubowych przestrzeni zmalało, wciąż pozostają do ujarzmienia inne niechciane aromaty. Poza oczywistą sprawą, czyli likwidowaniem odoru i oczyszczaniem powietrza, aromatyzowanie otoczenia:

 • jest elementem wyróżniającym od konkurencji,
 • zachęca do dłuższego pobytu i wydawania większych sum pieniędzy,
 • zapewnia powtórne wizyty gości i ściąga nowych,
 • powoduje wzrost przychodu,
 • uwydatnia doświadczenia gości,
 • kreuje przyjemne i atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu,
 • gwarantuje wyższą ocenę lokalu.

Aby zapewnić powyższe, zapach powinien korespondować z oświetleniem i muzyką. W taki sposób, by stymulujący zapach dopasować do pobudzającej muzyki.

Rozpylanie zapachów gwarancją zadowolenia klienta

Naukowcy z Holandii przeprowadzili test z wykorzystaniem aromatyzowania otoczenia. Chcieli zbadać reakcję młodych ludzi na zapach w klubie nocnym. W odseparowanych od siebie klubach tanecznych rozpylili 3 różne zapachy:

 1. pomarańczy,
 2. mięty pieprzowej,
 3. wody morskiej.

Następnie porównali wyniki z tymi samymi klubami, ale w bezzapachowych warunkach. Około 850 młodych bywalców dyskotek wypełniało ankiety na temat oceny wieczoru, muzyki, miejsca i ich ogólnych odczuć.

Plusy aromatyzowania

Klubowicze z perfumowanych lokali zgodnie zrelacjonowali, że:

 • muzyka była ciekawsza,
 • klub był atrakcyjniejszy,
 • atmosfera była pogodniejsza,
 • lepiej się bawili niż w nieperfumowanych miejscach.

Zapach zwiększył również chęci do tańczenia. Poszczególne zapachy wywołały z grubsza ten sam efekt. Żaden nie uzyskał wyraźnej przewagi nad innymi. Reakcje uczestników eksperymentu na każdy z zapachów były porównywalne.

Aromatyzowanie wzmacnia charakter miejsca i wyróżnia go spośród innych tego typu lokali. Przykład baru karaoke w Szanghaju pokazuje, że otaczający zapach udoskonala doznania klientów i ich lojalność względem marki. Obecność przyjemnego zapachu poprawiła ocenę klubu. Obecnie cieszy się on 5 gwiazdkami w popularnych serwisach społecznościowych.

Aromasens.pl
Aromasens to vortal informacyjny bazujący na wiadomościach z zakresu marketingu zapachowego – nowoczesnej gałęzi marketingu opartej na uniwersum zapachów.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments