poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Google search engine
Strona głównaZapach poprzez wentylacjęKtóre zapachy preferują Polacy

Które zapachy preferują Polacy

Świeżo upieczony chleb, domowe ciasto i świeżo skoszona trawa – to ulubione zapachy Polaków.

Dla prawie 60% rodaków świeżo upieczony chleb jest najprzyjemniejszym z zapachów. Na drugim miejscu znalazł się aromat domowego ciasta (49,3%). Trzecie miejsce to zapach świeżo skoszonej trawy (44,9%). Polacy miłe konotacje mają również z aromatem ulubionej herbaty (24,3%).

Polacy lubią te zapachy, które kojarzą im się z beztroskimi latami dzieciństwa i relaksem w domu.

– Okazuje się, że zarówno mieszkańcy miast, jak i wsi lubią te zapachy, które przywołują im beztroskie lata dzieciństwa i kojarzą się z relaksem w domowym zaciszu. […] Zapach książek, domowego ciasta czy ulubionej herbaty związany jest z delektowaniem się przyjemnościami dnia codziennego. Wyniki raportu pokazują więc, jak bardzo Polacy cenią sobie wszystko, co wiąże się ze spokojem w ich najbliższym otoczeniu – komentuje Maja Medowska, koordynatorka projektu „Piramida przyjemności Polaków”, przeprowadzonego na zlecenie marki Lipton.

Różnice między dużymi miastami (56,5%) a wsiami (60,2%) są niewielkie.

Preferencje Polaków nieznacznie różnią się od upodobań Brytyjczyków, którzy także uwielbiają zapach świeżego pieczywa i skoszonej trawy.

Badanie wykonał PBS DGA na reprezentatywnej, przypadkowej liczbie 1076 Polaków w wieku od 15 lat wzwyż.

Admin Aromasens
Aromasens to vortal informacyjny bazujący na wiadomościach z zakresu marketingu zapachowego – nowoczesnej gałęzi marketingu opartej na uniwersum zapachów.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments