czwartek, 7 lipca, 2022
Google search engine
Strona głównaZapach świeżego pieczywa, czekolady lub lawendySpotkania, konferencje, sympozja – co zrobić, by nie nużyły

Spotkania, konferencje, sympozja – co zrobić, by nie nużyły

Istnieją prace badawcze potwierdzające, że aromatyzowane pomieszczenia korzystniej wpływają na klimat. Uczestnicy spotkań są uważniejsi, mocniej skupieni na mówcy i bardziej zmotywowani do aktywnego udziału w spotkaniu.

Korzystanie z aromatyzowania sal konferencyjnych stworzy lepszy klimat na sali i doda energii uczestnikom.

Zapachy w przestrzeniach biurowych mogą:

  • zwiększyć wydajność o 54%,
  • zwiększyć koncentrację o 17%,
  • zredukować liczbę popełnianych błędów.

Znajdź zapach, który odpowiada Twojemu spotkaniu
Aromatyzowanie oscyluje wokół doboru właściwej mieszanki aromatów. Uzyskasz lepsze rezultaty, jeśli skorzystasz z kombinacji relaksujących i podnoszących na duchu zapachów. Zwykle poszczególne zapachy mają różny wpływ na jednostki. Jednak istnieje kilka naturalnych aromatów, które wielbią masy.

Mięta jest orzeźwiająca
Mięta zwiększa aktywność w tej części mózgu, która budzi nas z rana. Testy wykazały, że sportowcy biegają szybciej i wykonują więcej powtórzeń ćwiczenia, jeśli są wystawieni na zapach mięty. Rozpylanie aromatu mięty podczas spotkań pomoże stworzyć atmosferę kreatywności i energii.

Lawenda jest relaksująca
Ekspozycja na zapach lawendy może zmniejszyć tętno. Kilka wdechów tego aromatu pozwoli uspokoić się i podładować akumulatory życiowe. Japońscy naukowcy odkryli, że ten sposób pomaga zapobiegać gwałtownemu popołudniowemu spadkowi koncentracji.

Rozmaryn pobudzi mózg
Badania dowiodły, że rozmarynowy olejek eteryczny poprawia szybkość i dokładność naszego myślenia. W trakcie konferencji zapach rozmarynu przyspieszy zdolność uczestników do nauki.

Jaśmin wesprze sen
Zapach jaśminu w sypialni sprzyja lepszemu snowi i lepszej czujności następnego dnia. Aromat jaśminu użyty w trakcie przerw w naradach pomoże uczestnikom zrelaksować się i doda im energii na resztę spotkania.

Wanilia wpłynie na apetyt
Analizy dowiodły, że wanilia jest idealnym substytutem słodyczy. Dostarcza tych samych przyjemności, co jedzenie słodkości – jednak uboga jest w kalorie. Wanilię można wykorzystać podczas przerwy obiadowej. Zachęci ona ludzi do sięgania po zdrowe przekąski.

Admin Aromasens
Aromasens to vortal informacyjny bazujący na wiadomościach z zakresu marketingu zapachowego – nowoczesnej gałęzi marketingu opartej na uniwersum zapachów.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments