Szpitalny zapach nie będzie dłużej problemem, gdy sięgniesz po aromatyzację

0
161
szpitalny zapach

Specyficzny szpitalny zapach nikomu nie kojarzy się pozytywnie. Przywołuje bowiem wiele przykrych przeżyć i emocji. Negatywne skojarzenia to negatywna atmosfera i zły stan psychiczny pacjentów i pracowników. Aby się go pozbyć, warto pomyśleć o aromatyzacji.

Ten zapach nie różni się od reszty aromatów. Podobnie jak wiele innych może przywrócić wspomnienia i wpływać na nasz nastrój. Otoczenie zapachów o niekorzystnych skojarzeniach źle działa na pacjentów i pracowników szpitali.

Zapachy sposobem na stres pracowników

Pracownicy służby zdrowia często są sfrustrowani i stale są narażeni na wysoki poziom. Dlatego szpitale powinny zwrócić się w stronę aromatyzacji. Specjalne dyfuzory uwalniają terapeutyczne, antybakteryjne i łagodzące zapachy w korytarzach, poczekalniach i pomieszczeniach dla personelu.

Cytrusowe olejki eteryczne na uspokojenie

Szpitale, gabinety stomatologiczne i pokoje lekarskie coraz częściej korzystają z urządzeń do aromatyzacji. Marki takie jak Air Aroma dostarczają im antybakteryjnych olejków, by wprowadzić uspokajającą atmosferę. Olejki na bazie cytrusów, jak Orange Fields i Bergamot Burst, to antydotum na szpitalny zapach. Dzięki temu poprawia się komfort pracy i rekonwalescencji.

Skuteczność olejków potwierdzona badaniami

Badania, jakie przeprowadzano wśród pracowników izb przyjęć i oddziałów ratunkowych, wykazały, że przed użyciem olejków eterycznych 40% osób znajdowało się pod silnym stresem. Po rozpyleniu olejków liczba ta zmalała do 3%. Podobne rezultaty odnotowano w przypadku poziomów frustracji. Przed rozproszeniem olejków ponad połowa pracowników była sfrustrowana. Po zastosowaniu olejków sfrustrowanych było już tylko 6% osób.

Aromatyzacja pomaga utrzymać zdrowe, czyste i świeże środowisko w placówkach medycznych, co pozytywnie odbija się na pacjentach i pracownikach.