Te zapachy mogą zdziałać cuda

0
Te zapachy mogą zdziałać cuda

Zapachy nie tylko zabierają nas w najdalsze zakamarki wspomnień, ale też mają niezwykły wpływ na naszą psychikę i nasze ciało. Od łagodzenia stresu po ulgę w migrenach. Te zapachy to nie tylko przyjemna woń, ale także korzyść dla dobrego stanu zdrowia.

Lawenda pomoże Ci zasnąć
Lawenda uspokaja umysł i ciało. Badanie przeprowadzone na 42 studentkach dowiodło, że zapach lawendy zmniejszył problemy ze snem i złagodził depresję.

Cynamon wyostrzy Twój umysł
Zapach cynamonu zwiększa moce przerobowe mózgu. Testy na jednym z amerykańskich uniwersytetów dowiodły, że u osób, które wdychały woń cynamonu, poprawiły się funkcje poznawcze takie, jak reakcje wzrokowo-ruchowe i koncentracja.

Sosna złagodzi stres
Ten zapach to nie tylko skojarzenia ze świętami. To także lek na niepokój. Japoński eksperyment wykazał, że osoby, które spacerowały sosnowym lasem, raportowały o znacznie niższym poziomie stresu i depresji. Ponadto czuły się bardziej odprężone.

Świeżo skoszona trawa wprawi w radosny nastrój
Koszenie trawy może i jest niewdzięcznym zadaniem, jednak zapach skoszonych pól uszczęśliwi. Naukowcy odkryli, że substancje chemiczne uwalniane ze świeżo skoszonej trawy mogą zrelaksować i wprawić w dobry nastrój.