Te zapachy to nie tylko przyjemność dla nosa. To ratunek dla zdrowia

Brak koncentracji, ciągłe migreny, dni mijające w oparach depresji. Skądś to znasz? Na te dolegliwości jest sposób. Wdychaj poniższe zapachy.

Zapach jabłek na migreny
Ponoć jedno jabłko dziennie może zapobiec wizytom u lekarza. To powiedzenie nabiera na znaczeniu, gdy przyjdzie nam walczyć z bólem głowy. Badania sugerują, że zapach świeżego jabłka może pomóc złagodzić migrenę. Jedno z nich z 2008 roku wykazało, że zapach jabłka znacząco zmniejszył objawy migreny. Wcześniejsze obserwacje dowiodły, że aromat zielonego jabłka niweluje uczucie niepokoju w stresujących momentach.

Jaśmin na objawy depresji
W tym delikatnym kwiecie tkwi wielka siła. Jego zapach ma zbawienne efekty nie tylko na naszą czujność, ale też walkę z depresją. W 2010 roku dowiedziono, że aromat olejku jaśminowego łagodzi depresję, niweluje negatywne myśli i podnosi na duchu.

Mięta na wzmocnienie koncentracji
Mięta to nie tylko „odświeżacz” oddechu. To zioło oddaje przysługę również mózgowi. Wdychanie zapachu mięty zwiększa nasze możliwości poznawcze, motywację i ogólną wydajność mózgu. Dlatego przed następnym testem czy egzaminem warto zaopatrzyć się w listek świeżej mięty.