poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Google search engine
Strona głównaZapach świeżego pieczywa, czekolady lub lawendyTerapia olejkiem z mięty pieprzowej – poznaj jej główne korzyści

Terapia olejkiem z mięty pieprzowej – poznaj jej główne korzyści

Eteryczny olejek z mięty pieprzowej to standardowe „narzędzie” pracy aromaterapeutów. Czerpią oni głównie z podnoszących na duchu i orzeźwiających właściwości olejku. Olejek z mięty pieprzowej znany był już starożytnym Egipcjanom, którzy obficie wykorzystywali go do celów leczniczych.

Mięta pieprzowa to tak naprawdę hybryda mięty nadwodnej i mięty zielonej. Obecnie uprawiana na całym świecie. Olejek wydobywa się z rośliny przez proces destylacji parowej.

Olejek miętowy na poprawę nastroju
Badania naukowe potwierdzają, że olejek miętowy poprawia nastrój, niweluje niepokój, smutek i depresję. Wdychając uspokajający aromat olejku miętowego zwiększasz uczucie szczęścia i sprawność umysłową. Możesz również używać olejku, by walczyć ze stresem, zmęczeniem i rozdrażnieniem.

Olejek miętowy na skurcze
Olejek działa przeciwskurczowo. To naturalny i skuteczny środek na różne dolegliwości układu trawiennego. Łagodzi m.in. zespół nadwrażliwości jelita grubego, mdłości, skurcze i bóle brzucha i żołądka. Olejek działa także przeciwskurczowo na mięśnie gładkie, więc przyda się w przypadku skurczy oskrzeli i kaszlu.

Olejek miętowy środkiem pobudzającym
Olejek miętowy jest naturalnym bodźcem, który podnosi Twoje umiejętności koncentracji podczas zmęczenia psychicznego lub stresu. Wdychanie zapachu olejku pomaga łagodzić złe samopoczucie wywołane zmianą stref czasowych. Dodaje energii, zwłaszcza w godzinach porannych, gdy nierzadko trudno wejść we właściwy rytm. Możesz przygotować energetyczną płukankę pod prysznic – dodaj 2/3 krople olejku i sok wyciśnięty z jednej cytryny do dwóch szklanek gazowanej wody mineralnej. Za pomocą gąbki smaruj tą mieszanką ciało podczas rannego prysznica. Od razu się ożywisz i nabierzesz energii. Innym sposobem na utrzymanie sił witalnych w ciągu dnia jest nawanianie powietrza olejkiem.

Olejek miętowy preparatem kojącym
Dzięki wysokiej zawartości mentolu olejek chłodzi i znieczula. Wykonując masaż olejkiem, uspokajasz spięte ciało i przyjemnie je chłodzisz. Olejek miętowy może Ci posłużyć za środek kojący zmęczone i obolałe stopy, za preparat leczący oparzenia słoneczne i stany zapalne skóry oraz lekarstwo przynoszące natychmiastową ulgę w bólach głowy.

Aromasens.pl
Aromasens to vortal informacyjny bazujący na wiadomościach z zakresu marketingu zapachowego – nowoczesnej gałęzi marketingu opartej na uniwersum zapachów.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments